MSW Związku Polskich Spadochroniarzy
Związek Polskich Spadochroniarzy – oddział w Łodzi
ul. Bolesława Limanowskiego 207/2
91-340 Łódź
NIP: 725 173 32 64
KRS: 0000219168
REGON: 470747858
Dane do korespondencji:
MSW X ZPS
91-359 Łódź 87
skr. poczt. 7
Ankiety osobowe należy przesyłać listem poleconym za pośrednictwem krajowego operatora pocztowego (Poczta Polska), na adres:
MSW X ZPS
91-359 Łódź 87
skr. poczt. 7
Potrzebujesz zweryfikować status członkostwa?
Skontaktuj się z Biurem Weryfikacji Członkostwa.
Masz pytania lub skargi dotyczące możliwych naruszeń ochrony prywatności w ramach programów MSW Związku Polskich Spadochroniarzy?
Skontaktuj się z Pełnomocnikiem Ochrony.
Członkowie MSW Związku Polskich Spadochroniarzy lub uczestnicy Programu Kandydackiego, którzy uważają, że doznali dyskryminacji ze względu na rasę, kolor skóry, wyznanie, płeć/rodzaj płciowy (orientację seksualną i tożsamość płciową), pochodzenie narodowe, wiek, niepełnosprawność, informacje genetyczne (w tym historię chorób w rodzinie) i/lub w związku z wcześniejszym zgłaszaniem nieprawidłowości, mogą zgłaszać swoje obawy do Oddziałowej Komisji Rewizyjnej.
Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej. Do zgłoszenia należy dołączyć swoje dane kontaktowe i poprosić o kontakt z Oddziałową Komisją Rewizyjną.
Aby uzyskać więcej informacji na temat Procesu Skarg odwiedź podstronę Oddziałowa Komisja Rewizyjna.
J5K 32X SPA # 22
KSA 5JA P3J # 32
SAM 92S 8SK # 10
Wymagania formalne:
(Udział w Rajdzie Kawalerzysty jest nieodpłatny – obowiązuje zgłoszenie)
Organizator zapewnia:
Zgłoszenie:
Zgłoszenia są otwarte dla osób spoza Programu Kandydackiego.
Proszę zapoznać się z informacjami i załącznikami na dole strony.
Każdy uczestnik musi wypełnić dwa formularze: ankietę + zgłoszenie.
Osoby, które złożyły na wcześniejszych etapach Ankietę Osobową wypełniają wyłącznie zgłoszenie.
*W szczególnych przypadkach, na pisemny wniosek, możliwe częściowe
umorzenie lub odroczenie terminu składki;
Etap zgłoszenia online –
Etap kwalifikacji – w dniu stawiennictwa:
Celem kursu jest przygotowanie wyróżniającej się młodzieży oraz studentów cywilnych – kandydatów do służby, poprzez skonfrontowanie ich wyobrażeń z realiami podwyższonego poziomu zmęczenia i stresu.
Przebieg kursu przypomina szkolenie unitarne, wzorowane jest na doświadczeniach tzw. „Bazówki” – szkolenia podstawowego, które po selekcji przechodzą kandydaci do sił specjalnych. Uczestnicy są umundurowani, funkcjonują w hierarchicznej strukturze zespołowej według narzuconych zasad. Zajęcia odbywają się całodobowo w blokach teoretycznych i praktycznych.
Efekty kształcenia weryfikowane są podczas realistycznych symulacji wykorzystujących wzmocnione techniki szkoleniowe.
Kurs Commander nie jest obozem militarnym. Zastrzegamy sobie prawo do kwalifikacji osób według zasady celowości – realnie zmierzających do podjęcia służby na stanowiskach specjalistycznych. Ukończenie jest dużym sukcesem.
Przebieg jest brutalny: mało snu, mało jedzenia, izolacja od świata zewnętrznego, duże dawki stresu i zmęczenia. Uczestnicy wykonują zadania z użyciem wojskowych statków powietrznych, obiektów szkolenia wysokościowego, środków pozoracji, broni i amunicji. Złamanie warunków bezpieczeństwa lub pozostawienie przydzielonej broni bez opieki skutkuje wydaleniem z kursu.
Commander uzupełnia szkolenia górskie i spadochronowe o merytorykę działań przywódczych. Doskonali uczestników Programu Kandydackiego m.in. do udziału w Kursie preselekcyjnym Śnieżyca. Celem na marzec 2025 roku jest desantowanie 140 osób w górach Beskidu Żywieckiego i wykonanie zadań wymagających pracy zespołowej, logistyki i planowania. Uczestnikami tych działań są młodzież i studenci cywilni.
Poszukujemy osób z doświadczeniem w innych projektach i organizacjach, które na obecnych stanowiskach mają ograniczone możliwości indywidualnego rozwoju. Skupiając liderów z całego kraju umożliwiamy wymianę doświadczeń, która wspiera lokalne inicjatywy obronne.
Naziemne szkolenie doskonalące bezpieczeństwo skoków spadochronowych w oparciu o Ośrodek Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego i trenażery HALO (ang. High Altitude – Low Opening) – HAHO (ang. High Altitude – High Opening), m.in.:
Zawody użyteczno-bojowe podsumowujące Kurs Commander.
W czasie 48h dwuosobowe zespoły wykonają bieg z zadaniami na dystans 120 km pomiędzy jednostkami 25. BKPow w Leźnicy Wielkiej i Tomaszowie Mazowieckim. Trasa prowadzi na skos przez całe Województwo Łodzkie.
Rajd ma na celu uczcić pamięć kawalerzystów poległych na misjach poza granicami kraju i wyłonić przyszłych kandydatów do sił i służb specjalnych.
Kurs dedykowany jest do grupy wyróżniającej się młodzieży licealnej oraz studentów uczelni wyższych – przyszłych kandydatów do Wojsk Specjalnych, aeromobilnych lub innych organów bezpieczeństwa Państwa.
Rozpatrywane są zgłoszenia osób o wysokiej dojrzałości emocjonalnej, deklarujących wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, sportowe, które rozwijają unikalne kompetencje lub mają udokumentowaną znajomość języków obcych.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Bezpieczeństwa uczestników pilnuje całodobowo zespół złożony z ratowników, psychologa oraz doświadczonych instruktorów. To dzięki wsparciu profesjonalistów, którzy wierzą w naszą misję możemy realizować unikalne szkolenie wykraczające daleko poza granice komfortu.
Trenujemy na specjalistycznych obiektach szkolenia poligonowego 25. Brygady Kawalerii Powietrznej oraz zewnętrznych obiektach sportowych. W zależności od potrzeb jesteśmy w stanie odwzorować pełne spektrum działań taktycznych niezależnie od pory dnia oraz warunków atmosferycznych. Są to:
Szczegółowe wytyczne dotyczące przebiegu kursu, transportu, warunków udziału i kwalifikacji.
Dokument należy wydrukować, wypełnić oraz dostarczyć na punkt kontrolny w dniu stawiennictwa.
Lista obowiązkowego wyposażenia uczestnika podlegającego kontroli przed rozpoczęciem kursu.
Jako grupa kandydatów do służby w Wojskach Specjalnych, aeromobilnych i innych organach bezpieczeństwa Państwa wspieramy się w codziennych przygotowaniach. Nie czekaj na właściwy moment i jedź z nami na kurs lawinowy.