MSW Związku Polskich Spadochroniarzy
Związek Polskich Spadochroniarzy – oddział w Łodzi
ul. Bolesława Limanowskiego 207/2
91-340 Łódź
NIP: 725 173 32 64
KRS: 0000219168
REGON: 470747858
Dane do korespondencji:
MSW X ZPS
91-359 Łódź 87
skr. poczt. 7
Ankiety osobowe należy przesyłać listem poleconym za pośrednictwem krajowego operatora pocztowego (Poczta Polska), na adres:
MSW X ZPS
91-359 Łódź 87
skr. poczt. 7
Potrzebujesz zweryfikować status członkostwa?
Skontaktuj się z Biurem Weryfikacji Członkostwa.
Masz pytania lub skargi dotyczące możliwych naruszeń ochrony prywatności w ramach programów MSW Związku Polskich Spadochroniarzy?
Skontaktuj się z Pełnomocnikiem Ochrony.
Członkowie MSW Związku Polskich Spadochroniarzy lub uczestnicy Programu Kandydackiego, którzy uważają, że doznali dyskryminacji ze względu na rasę, kolor skóry, wyznanie, płeć/rodzaj płciowy (orientację seksualną i tożsamość płciową), pochodzenie narodowe, wiek, niepełnosprawność, informacje genetyczne (w tym historię chorób w rodzinie) i/lub w związku z wcześniejszym zgłaszaniem nieprawidłowości, mogą zgłaszać swoje obawy do Oddziałowej Komisji Rewizyjnej.
Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej. Do zgłoszenia należy dołączyć swoje dane kontaktowe i poprosić o kontakt z Oddziałową Komisją Rewizyjną.
Aby uzyskać więcej informacji na temat Procesu Skarg odwiedź podstronę Oddziałowa Komisja Rewizyjna.
J5K 32X SPA # 22
KSA 5JA P3J # 32
SAM 92S 8SK # 10
Młodzieżowa Sekcja Wojskowa działa jako X oddział terenowy Związku Polskich Spadochroniarzy. Jesteśmy zarejestrowaną organizacją pozarządową, która działa na podstawie Statutu.
MSW ZPS jest samodzielną komórką organizacyjną podległą organizacyjnie pod Związek Polskich Spadochroniarzy (ZPS) – organizacji pożytku publicznego skupiającej obywateli polskich związanych ze spadochroniarstwem, z siedzibą w Warszawie.
Celem związku jest zrzeszanie obywateli polskich, którzy wykonywali lub wykonują skoki spadochronowe. Do Związku należą żołnierze zawodowi i rezerwiści różnych formacji wojskowych, a także spadochroniarze wywodzący się ze środowiska cywilnego.
Świętem organizacyjnym Związku Polskich Spadochroniarzy jest 23 września – Dzień Spadochroniarza – obchodzony w rocznicę powołania 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej, której pierwszym dowódcą był generał Stanisław Sosabowski.
Od 1999 r. Związek utrzymuje aktywną reprezentację w Europejskiej Federacji Spadochroniarzy (U.E.P.) – organizacji wojskowej zrzeszającej żołnierzy wojsk aeromobilnych europejskich państw NATO.
Związek Polskich Spadochroniarzy posiada porozumienie o współpracy z Ministrem Obrony Narodowej z dnia 11 października 2004 r. (Dz.Urz.MON.2004.14.156).
Prezesem Zarządu Głównego Związku Polskich Spadochroniarzy jest od 2016 roku gen. dyw. (w st. spocz.) Jan KEMPARA.
Jan KEMPARA – generał dywizji Wojska Polskiego (w stanie spoczynku)
– od 2011 Prezes Zarządu Głównego Związku Polskich Spadochroniarzy, były dyplomata wojskowy, uczestnik misji, twórca jednostki i pierwszy dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, Szef Szefostwa Działań Specjalnych Sztabu Generalnego Wojska Polskiego odpowiedzialnego za integrację polskich wojsk aeromobilnych i specjalnych w strukturach NATO. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim (1996) i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2004).
Sposób reprezentacji:
Do ważności oświadczeń w zakresie praw i obowiązków majątkowych, innych spraw związku oraz udzielania pełnomocnictw wymagane jest zgodne współdziałanie i podpisy prezesa i skarbnika zarządu oddziału lub innych osób upoważnionych przez zarząd oddziału.
Jako grupa kandydatów do służby w Wojskach Specjalnych, aeromobilnych i innych organach bezpieczeństwa Państwa wspieramy się w codziennych przygotowaniach. Nie czekaj na właściwy moment i jedź z nami na szkolenie z operatorami sił specjalnych.